صفحه اصلی
مهندسی نفت
دوره های خانه نفت
تحقيق و توسعه
همکاری با نهادها
اخبار
دانلود
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
درباره ما
   نرم افزار LandMark

نرم افزار LandMark

نرم افزار LandMark توسط شرکت آمریکایی هالیبرتون طراحی شده است که بطور گسترده ای در صنایع بالادستی نفت مورد استفاده قرار می گردد. برای یک مهندس حفاری بسیار مهم است، که امکان انجام تمام محاسبات از ابتدا تا آخرین مرحله طراحی یک چاه را بتواند با استفاده از یک نرم افزار انجام دهد. در سال های اخیر فرآیند طراحی مسیر چاه با توجه به چالش های جدید، همچون افزایش طول حفاری و پیامد آن افزایش مشکلات حفاری، مهندسین را غالباً بسوی استفاده از برنامه حفاری جهتدار چاه ها سوق می دهد.

 

 

امروزه عنصر مهم در طراحی چاه ها روند همکاری بین افراد مسئول در تمام سطوح تصمیم گیری است. نرم افزار لندمارک این امکان را با استفاده از یک پایگاه داده مشترک که برای پشتیبانی از سطوح مختلف از داده های مورد نیاز، برای استفاده در مهندسی حفاری، فراهم آورده است

این نرم افزار بطور کلی از ۱۴ ماژول تشکیل شده است که عبارتند از:


Compass، CasingSeat، WellPlan ،StressCheck، Well Cost, WELLCAT, Data Analyzer ، Profile ،Real-Time View ،EDM DATA Merging ،Open Well ،Drilling Field Mapping، ،Field Office Data Transfer ،Drilling Data Migration


 

ماژول Compass به طور گسترده در صنعت حفاری، برای پیدا کردن بهترین مسیر چاه استفاده می شود، از آنجایی که در چاه های دریایی معمولا چند حلقه چاه از یک پلتفرم حفر می شود مسئله برخورد چاه ها در حین حفاری به یک مشکل مهم تبدیل شده است که این مشکل را می توان با استفاده از مدل عدم برخورد حل نمود.
ماژول CasingSeat ابزاری است که کاربر می تواند به کمک آن عمق لوله جداری را طراحی نمود. پس از گرفتن خروجی از Compass و CasingSeat وارد ماژول StressCheck شده و استحکام و هزینه لوله جداری را با استفاده ازآن تعیین کنیم. در ماژول Well Plan به طراحی ادوات درون چاهی پرداخته و در Well Cat به طراحی جداری برای مخازن HPHT پرداخته می شود. همچنین در ماژول Well Cost به بررسی هزینه های مورد استفاده در عملیات می پردازیم. 

 

 

خانه مهندسی نفت

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت نفت کشور "