صفحه اصلی
مهندسی نفت
دوره های خانه نفت
تحقيق و توسعه
همکاری با نهادها
اخبار
دانلود
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
درباره ما
   ویدئو های حفاری و تکميل چاه

در زیر ویدئو های مربوط به حفاری و تکمیل چاه را  مشاهده می فرمایید :


1- ویدئو Weatherford-Sucker Rod Pump :

 

 برای مشاهده آنلاین ویدئو بر روی تصویر بالا کلیک فرمایید

 

2- ویدئو 3D Rig Animation :

اولین قدم در حفاری چاه های نفت آماده سازی محل دکل حفاری است که از جاده سازی و پاکسازی منطقه حفاری آغاز می گردد و سپس تهیه تجهیزات و ساختار های لازم است. پس از اماده سازی های اولیه دکل حفاری بر پا می گردد که این آماده سازی بین 3 تا 7 روز به طول می انجامد و عملیات حفاری هر 7 روز هفته به صورت 24 ساعته در دو شیفت صورت می گیرد.

عملیات حفاری در مراحل مختلفی انجام می شود، حفاری، لوله گذاری ( لوله جداری )، سیمان پشت جداری و دوباره حفاری که این چرخه تا رسیدن به عمق مورد نظر با مته هایی با قطرهای مختلف ( از قطر زیاد در دهانه چاه به قطر کم در کف چاه ) صورت میگیرد. تعویض مته طی Tripping انجام می شود که به این منطور کل رشته حفاری از چاه خارج می گردد که این عملیات ممکن است ساعت ها طول بکشد که در طی این مدت حفره ی چاه با گل حفاری پر نگه داشته می شود.


 برای مشاهده آنلاین ویدئو بر روی تصویر بالا کلیک فرمایید

 

 

3- ویدئو حفاری انحرافی :

در این ویدئو با حفاری انحرافی و انواع مسیر آن آشنا خواهید شد. حفاری انحرافی به‌نوع خاصی از حفاری گفته می‌شود که قسمت بالایی مخزن در سطح زمین به‌دلیل خانه‌سازی یا صعب‌العبور بودن قابل دسترسی نبوده، در نتیجه حفاری از محل‌های مجاور آغاز می‌شود و پس از مقدار مشخصی از حفاری با استفاده از یک برش درون لوله جداری حفاری به‌صورت انحرافی آغاز می‌شود و تا نقطه مورد نظر ادامه می‌یابد. حفاری انحرافی در کوهستان‌ها و دریاها و مناطق شهری بسیار مناسب می‌باشد. قابل توضیح است که حفارهای ایرانی به عنوان پیشگامان حفاری انحرافی در جهان شناخته می‌شوند.

 

 برای مشاهده آنلاین ویدئو بر روی تصویر بالا کلیک فرمایید

 


خانه مهندسی نفت

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت نفت کشور "