صفحه اصلی
مهندسی نفت
دوره های خانه نفت
تحقيق و توسعه
همکاری با نهادها
اخبار
دانلود
سوالات متداول
9+1 دليل انتخاب ما
درباره ما

دوره شبیه سازی حفاری و کنترل فوران چاه (IWCF):

ساختار و پیش زمینه تاریخی دوره های شبیه سازی حفاری و کنترل فوران چاه ( IWCF ) :

IWCF  چگونه تشکیل شد :

 

دوره IWCF


 در سال 1982 کمیته ریاست اتحادیه اروپا که نماینده وزارتخانه های ملی انرژی ، شرکت های تجارت صنعت نفت و اتحادیه های تجاری نفت بود، تشکیل شد تا استاندارد های مرسومی را در زمینه آموزش کنترل چاه و گواهینامه های مربوط به آن در اروپا ایجاد کند. آن ها پیشنهاد دادند تا یک برنامه آموزشی استاندارد همراه با اعطای یک گواهینامه برای کارکنان حفاری در راستای اطمینان حاصل کردن از ایمنی و سلامت کارکنان در هنگام کار ایجاد گردد.

پس از بازنگری، صنعت انجمنی ایجاد کرد تا ارزیابی ها و دوره های گواهینامه را مدیریت و توسعه دهد. این امر منجر به تشکیل انجمن کنترل چاه اروپا  و ثبت شدن آن در اتاق تجارت هلند در لاهه ی هلند در روز اول دسامبر در سال 1992 گردید.


دوره IWCF

نمونه گواهینامه های صادر شده بین المللی IWCF


     

عکس هایی از آزمایشگاه های حفاری


با گسترش روزافزون ملی و بین المللی انجمن در سال 1994 توافقی برای تغییر نام سازمان به انجمن بین المللی کنترل چاه به منظور نشان دادن وسعت جغرافیایی برنامه ایجاد گردید.

این دوره ها در  5 سطح جداسازی شده اند که خانه مهندسی نفت به عنوان متولی آموزش های تخصصی در صنعت نفت کشور با  همکاری شرکت های بین المللی و داخلی آموزش این دوره ها را در کشور عزیزمان هم راستا با توصیه های IOGP  با آموزش کاملا تخصصی توسط اساتید داخلی و بین المللی و همراه با گواهینامه های بین المللی IWCF برگزار می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر با سطح های مختلف می توانید روی گزینه های زیر کلیک فرمایید :

سطح 1    سطح 2     سطح 3     سطح 4      سطح 5

 

 

خانه مهندسی نفت

" گامی تخصصی بسوی اشتغال در صنعت نفت کشور "